Automobilio komplektacija

Automobilio komplektacija – tai transporto priemonės detalių rinkinys, leidžiantis gamintojams įrengti automobilį pagal jo paskirtį. Dažnai bazinė komplektacija laikui bėgant keičiasi, savo funkcijos nebeatliekančios arba sugedusios detalės keičiamos kitomis,vyksta gamyklinės įrangos pokyčiai, pridedami nauji patogumai. Apie bazinę automobilio komplektaciją ir jos pokyčius galima sužinoti pagal kėbulo numerį, dar vadinamą VIN kodu.

Bazine komplektacija paprastai tenkinasi tik įmonės arba nereiklūs klientai, o papildomi patogumai ir kokybiškos detalės turi ir papildomą kainą. Dėl šios priežasties keistųsi ir bendra automobilio pirkimo kaina – kartais tai gali išaugti net ir dvigubai, tad mažiau ne visuomet reiškia geriau. Kartais vykstančiais gamyklinės įrangos pokyčiais naudotų automobilių pardavėjai bando manipuliuoti ir neatskleidžia pilnos tiesos. Kad išvengti šių nesklandumų, naudinga žinoti, kas yra kėbulo numeris arba VIN (anglų kalba šifruojasi kaip Vehicle Indentification Number) numeris, ir pasinaudoti to galimybėmis. Tai – unikalus septyniolikos raidžių bei skaičių derinys, kuris apibūdina konkrečią transporto priemonę bei jos istoriją. Jame yra užkoduotas gamintojas (asmuo, kompanija arba korporacija), bendri automobilio bruožai bei tik tam konkrečiam automobiliui būdingi bruožai. Šis simbolių derinys suteikia naudingos informacijos ne tik pačiam savininkui, bet ir naudoto automobilio pirkėjui – pagal jį jis gali sužinoti, ar pardavėjo atskleidžiama informacija apie dominančią transporto priemonę sutampa su tikrais faktais.

Naudinga žinoti, kad perkant automobilį, būtina skirti išskirtinį dėmesį automobilio komplektacijų pavadinimams. Pavyzdžiui, komplektacijų pavadinimai gali turėti tą patį vardą, tačiau skirsis jų lygiai, daug pavadinimų yra itin panašūs ir dažnai maišomi. Skirtingų markių tie patys apibūdinimai gali turėti kitokią reikšmę, o originalūs ir negirdėti vardai neturėtų būti ignoruojami. Tik tiksliai išsiaiškinę kiekvieno automobilio komplektacijos pavadinimų ypatumus, savybes ir istoriją galite įsigyti techniškai saugią, patikimą ir lūkesčius atitinkančią transporto priemonę.

Automašinų komplektacija yra itin svarbus aspektas, padedantis automobilių savininkams bei vairuotojams nuspręsti, kokia transporto priemonė jį tenkintų labiausiai.

automobilio komplektacija
Meniu