Automobilio patikra pagal kėbulo numerį

Automobilių patikra – tai puiki priemonė įgyvendinti kiekvieno automobilio vairuotojo troškimą turėti techniškai saugų bei patikimą automobilį. Automobilio patikra gali būti itin naudinga ir pirkėjui, norinčiam įsigyti jau naudotą tvarkingą automašiną. Nors būdų, kaip patikrinti transporto priemonę, yra apstu, vienas žinomiausių ir patikimiausių yra automobilių patikra pagal kėbulo numerį (kitaip žinoma kaip VIN patikra).

Kėbulo numeris arba VIN (anglų kalba šifruojasi kaip Vehicle Indentification Number) numeris – tai unikalus septyniolikos raidžių bei skaičių derinys, kuris apibūdina konkrečią transporto priemonę, pagamintą per pastaruosius 30 metų, bei jos istoriją. Dažnai kėbulo numeris yra prilyginamas žmogaus DNR, nes nusako mechanizmo ypatybes ir savybes. Už numeravimą yra atsakingi patys transporto priemonės gamintojai ir paprastai toks simbolių derinys yra tvirtinamas tokiose vietose, kurios paprastai negali būti atskirtos nuo automobilio, pavyzdžiui, ties priekinio stiklo ir vidinio panelio susijungimo vieta iš lauko pusės. Jei ten kodo nėra, daugiau informacijos gali suteikti autorizuoti aptarnavimo arba techninių apžiūrų centrai, interneto forumai, kuriuose savo žiniomis dalijasi entuziastai. VIN numerį sudaro trys dalys: pirmoje dalyje (WMI) užkoduota informacija atskleidžia automobilio gamintoją, antroji dalis (VDS) apibūdina bendrus automobilio bruožus, o trečioji dalis (VIS) nurodo tik tam tikram automobiliui būdingus bruožus. Kodo pagalba galima patikrinti net ir tokius rodmenis kaip odometro atsukimas, kuris parodo ridos duomenų kitimo istoriją, gamyklinės įrangos pokyčiai, buvę incidentai kaip, pavyzdžiui, avarijos bei vagystės. Kėbulo numeriu, dar žinomu kaip tarptautiniu ISO 3779-1983 standartu, naudojasi daugelis pasaulio šalių, pavyzdžiui, JAV, Vokietija, Prancūzija ar Rusija, jį vertina ir visi didieji automobilių gamintojai.

Automobilio patikra pagal kėbulo numerį yra itin naudinga naudota transporto priemone besidominčiam žmogui. Tai gali padėti potencialiam pirkėjui sužinoti reikšmingą informaciją ir priimti teisingą sprendimą perkant naudotą automobilį, išspręsti problemas, susijusias su nesąžininga eksploatacija bei prekybos rinka. Jei pardavėjo atskleista informacija nesutampa su realiais faktais, tai gali būti įspėjimas, skatinantis atidžiau peržvelgti visą transporto priemonės istoriją, derėtis dėl mažesnės pirkimo kainos arba atsisakyti pirkinio.

 

Automobilių tikrinimas pagal VIN numeravimą suformuoja tikrovišką nuomonę apie automobilį, užtikrina racionalią jo kainą bei leidžia būti ramiam dėl savo saugumo.

automobilio patikra pagal kebulo numeri
Meniu