Automobilių vin patikra

Automobilių patikra – tai priemonė įgyvendinti kiekvieno vairuotojo norą turėti techniškai patikimą ir saugų automobilį. Automobilio patikra gali būti itin naudinga ir pirkėjui, norinčiam įsigyti jau naudotą tvarkingą automašiną. Tikrinimo svarba gali būti įrodyta ir būdų sužinoti apie tikrąją transporto priemonės būklę gausa – vieni kliaujasi savo nuojauta, kiti prašo specialistų pagalbos, dar atsargesni veža automobilį į servisą autodiagnostikai. Tačiau vienas patogiausių žinomų būdų yra VIN patikra.

VIN (anglų kalba šifruojasi kaip Vehicle Indentification Number) numeris – tai mechanizmo DNR kodas, kurį sudaro unikalus septyniolikos simbolių rinkinys, apibūdinantis bet kurią konkrečią transporto priemonę, pagamintą per pastaruosius 30 metų. VIN numerį sudaro trys dalys: pirmoje dalyje užkoduota informacija atskleidžia automobilio gamintoją, antroji dalis apibūdina bendrus automobilio bruožus, o trečioji dalis nurodo tik tam tikram automobiliui būdingus bruožus. Kodo pagalba galima patikrinti net ir tokius rodmenis kaip odometro atsukimas, atskleidžiantis ridos duomenų kitimo istoriją, gamyklinės įrangos pokyčiai, buvusios avarijos, incidentai bei vagystės. Tai taip pat duoda galimybę sekti automobilio istoriją, kuri gali suteikti aktualios informacijos potencialiam pirkėjui ir padėti priimti teisingą sprendimą renkantis naudotą automobilį. VIN numeris yra tvirtinamas tokiose vietose, kurios paprastai negali būti atskirtos nuo automobilio, pavyzdžiui, ties priekinio stiklo ir vidinio panelio susijungimo vieta iš lauko pusės. VIN numeriu bei standartu naudojasi daugelis pasaulio šalių kaip JAV, Vokietija, Prancūzija ar Rusija ir visi didieji automobilių gamintojai. VIN tikrinimas padeda pirkėjui sužinoti, ar pardavėjo atskleista informacija sutampa su realiais faktais. Sukčiavimo atvėju, tai gali paskatinti pirkėją atidžiau peržvelgti transporto priemonės istoriją, nusiderėti dėl mažesnės automobilio pirkimo kainos ar priversti atsisakyti nesaugaus pirkinio.

VIN automobilių patikra suformuoja tikrovišką nuomonę apie būsimą pirkinį, užtikrina racionalią pirkinio kainą bei leidžia būti ramiam dėl savo saugumo.

vin patikra
Meniu