Ridos patikra: kaip nustatyti, ar automobilio rida yra atsukta?

ridos patikra

Naudoto automobilio pirkimas gali būti puikus būdas sutaupyti pinigų, tačiau tai taip pat gali būti rizikingas sumanymas. Viena didžiausių rizikų, susijusių su naudoto automobilio pirkimu, yra ridos atsukimas. Taip atsitinka, kai automobilio pardavėjas pakeičia odometro rodmenis, kad atrodytų, jog automobilis nuvažiavęs mažiau kilometrų nei yra iš tikrųjų. Laimei, yra keli būdai, kaip nustatyti ridos atsukimą, o vienas veiksmingiausių – atlikti VIN patikrą.

Kaip atlikti ridos patikrą?

VIN patikra leidžia ieškoti transporto priemonės pagal unikalų transporto priemonės identifikavimo numerį (VIN). Šis numeris paprastai būna vairuotojo pusėje esančiame prietaisų skydelyje. Iš VIN numerio galima sužinoti daug informacijos apie transporto priemonę, įskaitant jos markę, modelį, metus ir istoriją. Naudodamiesi VIN patikra, galite greitai ir lengvai gauti šią informaciją ir ją panaudoti galimam ridos atsukimui nustatyti.

Pirmasis veiksmas, kurį reikia atlikti, naudojantis VIN patikragalimam ridos atsukimui nustatyti, yraįvesti VIN numerįį paieškos juostą. Tai atlikus, svetainėje bus pateikta išsami ataskaita apie transporto priemonę. Šioje ataskaitoje bus nurodyta išsami informacija apie transporto priemonės istoriją, pavyzdžiui, apie visus eismo įvykius ar apgadinimus, taip pat apie ankstesnius savininkus ir visas atliktas techninės priežiūros paslaugas.

Viena iš svarbiausių informacijos dalių, į kurią turėtumėte atkreipti dėmesį naudodamiesi VIN patikra, kad nustatytumėte galimą ridos atsukimą, yra transporto priemonės ridos istorija. Ši informacija paprastai būna nurodyta ataskaitoje ir parodo užfiksuotą transporto priemonės ridą įvairiais jos istorijos laikotarpiais. Palygindami ridos istoriją su dabartiniais ridos rodmenimis odometre, galėsite suprasti, ar odometro rodmenys buvo atsukti atgal, ar ne.

Tačiau svarbu nepamiršti, kad yra pagrįstų priežasčių, dėl kurių transporto priemonės rida gali neatitikti užfiksuotos istorijos. Tarkime, jei transporto priemonė buvo naudojama komerciniais tikslais, pvz., kaip krovininis sunkvežimis, ji gali būti nuvažiavusi daugiau kilometrų, nei būtų galima tikėtis pagal jos amžių. Taip pat, jei transporto priemonė buvo eksploatuojama ant nelygios kelio dangos arba buvo veikiama ekstremalių oro sąlygų, ji galėjo nusidėvėti labiau nei įprasta tokio paties amžiaus transporto priemonė.

Papildomos priemonės ridos atsukimui nustatyti

Be VIN patikros galimam odometro rodmenų atsukimui nustatyti galite imtis ir kitų veiksmų, kad apsisaugotumėte pirkdami naudotą automobilį. Vienas iš svarbiausių – prieš pirkdami transporto priemonę, patikrinkite ją, nuvykę pas automobilių mechaniką. Patyręs mechanikas galės nustatyti visas galimas transporto priemonės problemas, įskaitant ridos atsukimo požymius.

Taip pat turėtumėte būti atsargūs su pardavėjais, kurie, atrodo, nenori pateikti informacijos apie transporto priemonės istoriją. Jei pardavėjas vengia atsakyti į jūsų klausimus arba pateikti dokumentus, tai gali būti ženklas, kad jis kažką slepia.

Galiausiai, prieš perkant naudotą automobilį, svarbu atlikti analizę. Susiraskite transporto priemonės markę ir modelį internete ir perskaitykite kitų savininkų atsiliepimus. Tai padės jums suprasti, ko tikėtis iš transporto priemonės, bei identifikuoti galimas problemas prieš perkant.

Pabaigai

Ridos atsukimo nustatymas yra svarbus žingsnis perkant naudotą automobilį, nes jis gali padėti išvengti transporto priemonės, kurios duomenys buvo suklastoti, įsigijimo. Vienas iš veiksmingiausių būdų nustatyti nuvažiuotų kilometrų skaičių – naudotis VIN patikra, kurios pagalba galite gauti išsamią ataskaitą apie transporto priemonės istoriją, įskaitant jos nuvažiuotus kilometrus. Tačiau svarbu nepamiršti, kad yra pagrįstų priežasčių, dėl kurių transporto priemonės rida gali neatitikti jos užfiksuotos istorijos, todėl, norint patvirtinti odometro rodmenų tikslumą, svarbu pasinaudoti ir kitais metodais, įskaitant transporto priemonės patikrinimą pas mechaniką. Jei atliksite šiuos veiksmus, galėsite būti tikri perkamo naudoto automobilio patikimumu.

Meniu